4-godzinny szlak pieszy

Szlak pieszy w Kielnarowej zaczynamy w naszym Centrum.

Link do mapki <<ZOBACZ>>

POBIERZ PDF

 

szlak pieszy Kielnarowa szlak pieszy Kielnarowa

Idziemy w dół w kierunku północnym, a gdy dojdziemy do skrzyżowania skręcamy w prawo. Następnie po ok. 300 metrach za betonową piwniczką, która znajduje się przy drodze skręcamy w prawo w polną drogę prowadzącą pod górkę. Podążamy nią aż do rozwidlenia dróg, gdzie należy skręcić w lewo w drogę, która bezpośrednio doprowadzi nas do Klasztoru O.O. Dominikanów. Trasa jest zdecydowanie atrakcyjniejsza od tej prowadzącej główną drogą, ponieważ przemierzamy las i pola, a z wysokości roztacza się malowniczy widok na Pogórze Dynowskie.

szlak pieszy Kielnarowa

Klasztor OO Dominikanów. Borek Stary

Po obejrzeniu klasztoru zmierzamy do kolejnego punktu naszej wycieczki - w stronę Kościoła Parafialnego w Borku Starym.
W tym celu po wyjściu z klasztoru skręcamy w pierwszą drogę w prawo i idziemy nią ok. 2 km aż dojdziemy do kościoła. Po drodze mijamy jeszcze kapliczkę w Borku Starym.

szlak pieszy Kielnarowa

Kościół Parafialny w Borku Starym

Po wyjściu z kościoła dochodzimy do skrzyżowania i skręcamy w prawo w drogę prowadzącą do Borku Nowego. Następnie po około 500 metrach skręcamy w prawo w mniejszą asfaltową dróżkę, która skróci nam drogę do CTiR. Idziemy ok. 1 km do skrzyżowania z drogą główną, gdzie skręcamy w prawo. Idąc dalej po drodze mijamy jeszcze jedną z kapliczek, których na tym terenie jest bardzo dużo. Po przejściu jeszcze kilometra znajdziemy się na skrzyżowaniu prowadzącym do Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ, gdzie znajduje się meta naszej trasy.

Dla osób, które chcą uciec od codzienności, 4-godzinna ścieżka piesza przebiegająca przez urzekające krajobrazami tereny okolic Kielnarowej będzie z pewnością świetnym rozwiązaniem. Przemierzając ją można nie tylko wypocząć i zregenerować siły, ale również odwiedzić ciekawe miejsca i zapoznać się z ich historią. Proponowana trasa nie jest ciężka, na pewnych odcinkach prowadzi jednak głównymi drogami, więc trzeba uważać na przejeżdżające samochody. Całkowita jej długość to 10 km. Biorąc pod uwagę postoje i zważając, że niektóre odcinki prowadzą pod górkę, na przejście ścieżki należy zarezerwować około 4 godzin.

 

taberna pod sosnami

TABERNA POD SOSNAMI

Klimatyczna, urządzona w stylu staropolskim karczma wykonana w całości z drewnianych bali. Dogodna lokalizacja zapewnia spokój i komfort.

NOCLEGI KIELNAROWA

NOCLEGI

Wygodne pokoje hotelowe wyposażone w aneks kuchenny, łazienkę, dostęp do Internetu oraz TV.

REH-MEDIQ

REH-MEDIQ

Świadczy usługi w zakresie rehabilitacji medycznej. Pacjenci mogą liczyć na kompleksową opiekę pod okiem fachowców.