2-godzinny szlak rowerowy

Propozycja 2-godzinnego szlaku rowerowego przebiegającego przez Kielnarową i Borek Stary.  Całkowity czas trwania wycieczki to nie więcej niż 2 godziny.

Link do mapki <<ZOBACZ>>

POBIERZ PDF

 

szlak rowerowy Kielnarowa szlak rowerowy Kielnarowa

Mapka trasy rowerowej z zaznaczonymi obiektami i legendą

 

Wycieczkę rozpoczynamy w naszym Centrum.

Od kampusu WSIiZ podążamy 500 m na południe. Potem skręcamy w lewo i jedziemy ok. 15 minut (2,3 km) podziwiając piękne krajobrazy Pogórza Dynowskiego. Na skrzyżowaniu prowadzącym do Borku Nowego skręcamy ostro w lewo i kierujemy się prosto.

Już po 25 minutach naszej wycieczki rowerowej można zobaczyć pierwszy pomnik – figurę Matki Boskiej Niepokalanej.  Znak drogowy z napisem „Budy” pokazuje, że jesteśmy na właściwej drodze.

Po lewej stronie tego znaku, wśród okazałych starych lip, na wysokim, wystawionym z cegły i otynkowanym cokole stoi figura Matki Boskiej Niepokalanej.
 

szlak rowerowy Kielnarowa

Figura Matki Boskiej Niepokalanej

 

Następnie kierujemy się w stronę Borku Starego (w Nowym Borku skręcając w lewo) i jedziemy prosto. Na następnym skrzyżowaniu skręcamy jeszcze raz w lewo. Po lewej stronie widzimy Kościół parafialny Apostołów Piotra i Pawła w Borku Starym.

szlak rowerowy

Kościół parafialny Apostołów Piotra i Pawła

 

Kierujemy się dalej: skręcamy w lewo, mijamy kościół, jeszcze raz skręcamy w lewo, a następnie jedziemy prosto około 2 minut. Przed nami znajduje się rozlewnia wód mineralnych „Rzeszowianka”. Obiekt jest własnością prywatną, więc wstęp do niego jest zabroniony.

Wracamy z powrotem do kościoła i jedziemy prosto na północ. Tutaj droga będzie dość trudna, ponieważ jedziemy pod górę. Po chwili po prawej stronie widzimy cmentarz parafialny w Borku Starym.

Kierujemy się dalej. Mijamy trzy zakręty i skręcamy na czwartym w lewo. Jedziemy prosto ok. 2 minut.  Tutaj możemy zobaczyć Sanktuarium Maryjne oo. Dominikanów.

szlak rowerowy Kielnarowa

Sanktuarium Matki Boskiej oo. Dominikanów

 

Wyjeżdżając z klasztoru kierujemy się prosto na północ. Po przejechaniu rzeczki Ryjak dojeżdżamy do skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo i dalej jedziemy prosto. Po chwili możemy ujrzeć Kościoł Parafialny p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego w Kielnarowej, który został zbudowany w latach 1986-1987.

szlak rowerowy Kielnarowa

Kościół Parafialny w Kielnarowej z kapliczką Matki Boskiej

 

Przejeżdżamy 100 m i za skrzyżowaniem widzimy pomnik Jana Nepomucena w Kielnarowej.

szlak rowerowy Kielnarowa

Pomnik Jana Nepomucena

 

Na wspomnianym skrzyżowaniu musimy skręcić w lewo. Przejeżdżamy przez kolejne skrzyżowanie, rzekę Strug i na kolejnym skręcamy znowu w lewo. Jadąc dalej po chwili możemy zobaczyć tabliczkę informacją o tym, że już jesteśmy blisko Centrum Turystyki i Rekreacji.

Następnie z drogi głównej musimy skręcić w lewo. Jadąc dość wymagającym odcinkiem pod górę możemy zachwycać się pięknymi krajobrazami Pogórza Dynowskiego. Przydrożne oznaczenia zaprowadzą nas do celu.


 

Tabliczka CTiR 

Jeszcze 500 m i jesteśmy na terenie kampusu CTiR. Tutaj kończy się nasza wycieczka. 

 

 

 

 

taberna pod sosnami

TABERNA POD SOSNAMI

Klimatyczna, urządzona w stylu staropolskim karczma wykonana w całości z drewnianych bali. Dogodna lokalizacja zapewnia spokój i komfort.

NOCLEGI KIELNAROWA

NOCLEGI

Wygodne pokoje hotelowe wyposażone w aneks kuchenny, łazienkę, dostęp do Internetu oraz TV.

REH-MEDIQ

REH-MEDIQ

Świadczy usługi w zakresie rehabilitacji medycznej. Pacjenci mogą liczyć na kompleksową opiekę pod okiem fachowców.