trasa rowerowa Rzeszów (Żwirownia) – CTiR w Kielnarowej – opcja dłuższa

Długość trasy: 21 km (w spokojnym tempie można ją przejechać w około 1,5 godziny).

Uwagi: Trasa polecana raczej zaprawionym rowerzystom ze względu na długość i częste podjazdy. Jest to jednak szlak bardzo atrakcyjny ze względu na dobre drogi, spokój i urzekające widoki. Osoby chcące nieznacznie skrócić sobie trasę mogą w Budziwoju wjechać do centrum wsi i tam skręcić bezpośrednio w ulicę Podleśną

Linki do mapek:

Mapka nr 1

Mapka nr 2

POBIERZ PDF

szlak rowerowy Kielnarowa

Najdłuższa i najbardziej wymagająca trasa z Rzeszowa do CTiR wiedzie spod popularnego rzeszowskiego kąpieliska Żwirownia przez Budziwój, Siedliska i okolice Hermanowej. Będąc nad zalewem kierujemy się ścieżką rowerową na południe. Dojeżdżamy do ulicy Kwiatkowskiego, przejeżdżamy przez rzeczkę Matysówkę i albo jedziemy dalej tą samą ulicą, albo skręcamy w prawo w ścieżkę dla rowerów (oba odcinki mają ok. 700 metrów). Od wyjazdu z ulicy Piaskowej jedziemy dalej ul. Kwiatkowskiego i za niebieską stacją paliw skręcamy w prawo w ulicę Senatorską. Jedziemy nią ok. 3 km do skrzyżowania z ulicą Porąbki. Tam skręcamy w prawo i jedziemy prosto.

szlak rowerowy Kielnarowa

Dojazd do skrzyżowania z ulicy Porąbki.

Trzymamy się tej drogi i po ok. 1,6 km dojeżdżamy do ulicy Budziwojskiej. Skręcamy w prawo i jedziemy w stronę Siedlisk. W centrum miejscowości na pierwszym skrzyżowaniu za kościołem skręcamy w lewo. Po przejechaniu 2,5 km dojedziemy do kolejnego skrzyżowania, na którym ponownie skręcamy w lewo. Jedziemy dalej i po chwili możemy zauważyć zielony znak z napisem „Rzeszów”. Po przejechaniu ok. 250 metrów możemy zauważyć podobną tabliczkę, tylko z przekreślonym napisem „Rzeszów”. Dojeżdżamy do skrzyżowania z ulicą Podleśną i na nim skręcamy w prawo. Przejeżdżamy przez popularny „Przylasek”, a na skrzyżowaniu znajdującym się na jego skraju skręcamy w prawo.

szlak rowerowy Kielnarowa

Wyjazd z „Przylasku”.

Jedziemy dalej wśród zabudowań i pól uprawnych, mijamy drzewo z krzyżem i kapliczką i zaraz za nim skręcamy w lewo w trochę gorszą drogę. Trzymamy się trasy, z której możemy podziwiać piękne krajobrazy. W końcu dojeżdżamy do skrzyżowania, na którym wjeżdżamy w drogę prowadzącą do Czerwonek (za przystankiem autobusowym). Jedziemy dalej do kolejnego rozwidlenia dróg, na którym skręcamy w lewo i wjeżdżamy w podporządkowaną drogę z ograniczeniem prędkości do 40 km/h i dla pojazdów o masie max 10 ton.

szlak rowerowy Kielnarowa

Skrzyżowanie w okolicy Hermanowej.

Jedziemy cały czas prosto. Przejeżdżamy obok kapliczki na zakręcie otoczonej drzewami i w końcu dojeżdżamy do skrzyżowania z ulicą Lasek, która doprowadzi nas do celu. Skręcamy na nim w prawo i jedziemy jeszcze około 1,5 km. Za zatoczką autobusową zobaczymy tablicę kierującą nas w lewo do Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej.

 

 

taberna pod sosnami

TABERNA POD SOSNAMI

Klimatyczna, urządzona w stylu staropolskim karczma wykonana w całości z drewnianych bali. Dogodna lokalizacja zapewnia spokój i komfort.

NOCLEGI KIELNAROWA

NOCLEGI

Wygodne pokoje hotelowe wyposażone w aneks kuchenny, łazienkę, dostęp do Internetu oraz TV.

REH-MEDIQ

REH-MEDIQ

Świadczy usługi w zakresie rehabilitacji medycznej. Pacjenci mogą liczyć na kompleksową opiekę pod okiem fachowców.