trasa rowerowa Rzeszów (Żwirownia) – CTiR w Kielnarowej – opcja krótsza

Długość trasy: 13 km (w spokojnym tempie można ją przejechać w około godzinę).
Uwagi: Trasa jest łatwa i możliwie krótka. W większości prowadzi asfaltowymi drogami, na których nie ma dużo samochodów. Na krótkim odcinku ulicy Kwiatkowiskiego i Budziwojskiej jak również na skrzyżowaniach i ulicy Zagrody należy zachować szczególną uwagę. Trasa nadaje się dla dzieci posiadających karty rowerowe. Chętni mogą wydłużyć sobie szlak o 2 km nie skręcając w ulicę Miejską, tylko jadąc prosto Senatorską, a następnie Porąbki do centrum Budziwoja.

Linki do mapek:

mapka nr 1

mapka nr 2

POBIERZ PDF

szlak rowerowy Kielnarowa

 

Niniejszą trasę rozpoczynamy ze Żwirowni. Początek trasy jest dokładnie taki sam, czyli „będąc nad zalewem kierujemy się ścieżką rowerową na południe. Dojeżdżamy do ulicy Kwiatkowskiego, przejeżdżamy przez rzeczkę Matysówkę i albo jedziemy dalej tą samą ulicą, albo skręcamy w prawo w ścieżkę dla rowerów (oba odcinki mają ok. 700 metrów). Od wyjazdu z ulicy Piaskowej jedziemy dalej ul. Kwiatkowskiego i za niebieską stacją paliw skręcamy w prawo w ulicę Senatorską. Następnie skręcamy w pierwszą ulicę w lewo – Miejską.

 

szlak rowerowy Kielnarowa

Skręt w ulicę Miejską.

Po przejechaniu 2,3 km docieramy do skrzyżowania z ulicą Strzelców. Tam skręcamy w prawo i po chwili dojedziemy do ulicy Budziwojskiej. Skręcamy w lewo i jedziemy 650 metrów do kolejnego skrzyżowania, na którym skręcamy w prawo i zaraz potem w lewo w ulicę Kowalskiego.

szlak rowerowy Kielnarowa

Skręt w ulicę Kowalskiego.

Następnie dojedziemy do rozwidlenia ulicy Potoki. Na nim skręcamy w lewo. Jadąc dalej dojedziemy do ulicy Parkowej w Tyczynie. Mijamy bramę wejściową do parku i na drugim skrzyżowaniu przed cmentarzem żydowskim skręcamy w prawo w górę w ulicę Pułanek.

szlak rowerowy Kielnarowa

 Skręt w ulicę Pułanek.

Obok szkoły przecinamy skrzyżowanie i jedziemy prosto ulicą Pułanek aż do jej końca. Tam skręcamy w lewo i dojeżdżamy do skrzyżowania z ulicą Szopena.

szlak rowerowy Kielnarowa

Skrzyżowanie z ulicą Szopena w Tyczynie.

Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo, przejeżdżamy kilkadziesiąt metrów i skręcamy w prawo w ulicę Partyzantów. Mijając liczne zakręty dojedziemy do kolejnego skrzyżowania, na którym kierujemy się prosto w ulicę Zagrody.

Ulicą Zagrody jedziemy 2,3 km aż ujrzymy tablicę kierującą nas do Centrum Turystyki i Rekreacji w Kielnarowej. Skręcamy w prawo i jedziemy ok. 500 metrów w górę. Tam kończy się nasza trasa.

 

taberna pod sosnami

TABERNA POD SOSNAMI

Klimatyczna, urządzona w stylu staropolskim karczma wykonana w całości z drewnianych bali. Dogodna lokalizacja zapewnia spokój i komfort.

NOCLEGI KIELNAROWA

NOCLEGI

Wygodne pokoje hotelowe wyposażone w aneks kuchenny, łazienkę, dostęp do Internetu oraz TV.

REH-MEDIQ

REH-MEDIQ

Świadczy usługi w zakresie rehabilitacji medycznej. Pacjenci mogą liczyć na kompleksową opiekę pod okiem fachowców.