trasa rowerowa Rzeszów (Park im. W. Szafera) – CTiR w Kielnarowej

Długość trasy: 11 km (w spokojnym tempie można ją przejechać w około godzinę)

Uwagi: Trasa stosunkowo łatwa i krótka. Początkowy odcinek prowadzi dość ruchliwą ulicą Świętego Rocha, następnie również trzeba uważać na przejeżdżające samochody. Trasa przeznaczona jest więc dla dzieci posiadających karty rowerowe.

Trasę biegnącą przez Matysówkę najlepiej rozpocząć w Parku im. W. Szafera będącym centrum wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Rzeszowa. Wyjeżdżając z parku kierujemy się w prawo w ulicę Powstańców Wielkopolskich (skręcając przy kościele pw. Św. Rocha).

Link do mapki <<ZOBACZ>>

POBIERZ PDF

 

szlak rowerowy Kielnarowa

 

Przejeżdżamy skrzyżowanie i znajdujemy się już na ulicy Świętego Rocha.

szlak rowerowy Kielnarowa

Kościół pw. Św. Rocha.

Jedziemy nią około 15 minut (2,8 km) aż do skrzyżowania, na którym skręcamy w prawo w ulicę Świętego Walentego. Na rozjeździe w Matysówce (na którym znajduje się przystanek autobusowy) skręcamy w prawo i przy sklepie „Słoneczko” od razu w lewo w drogę prowadzącą do Kielnarowej. Jedziemy cały czas prosto 3,2 km. W Kielnarowej przecinamy dwa skrzyżowania. Na drugim skrzyżowaniu po prawej stronie możemy zobaczyć budynek rządcówki, tzw. dwór – pozostałość po zabudowaniach dawnego folwarku, stojący na południe od centrum wsi. Jest to budynek pochodzący XVII – XVIII w stylu klasycystycznym. Dworek należy do rodziny Dominów. Jednym ze współwłaścicieli jest znany pisarz Zbigniew Domino, autor m.in. „Syberiady polskiej”.

szlak rowerowy Kielnarowa

Dworek w Kielnarowej – dawna rządcówka

 

Jedziemy dalej i na kolejnym skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Po przejechaniu ok. 300 metrów zobaczymy tablicę kierującą nas do Centrum Turystyki i Rekreacji w Kielnarowej. Skręcamy w prawo i jedziemy jeszcze ok. 500 metrów dość stromo w górę. Jesteśmy na miejscu.

 

 

taberna pod sosnami

TABERNA POD SOSNAMI

Klimatyczna, urządzona w stylu staropolskim karczma wykonana w całości z drewnianych bali. Dogodna lokalizacja zapewnia spokój i komfort.

NOCLEGI KIELNAROWA

NOCLEGI

Wygodne pokoje hotelowe wyposażone w aneks kuchenny, łazienkę, dostęp do Internetu oraz TV.

REH-MEDIQ

REH-MEDIQ

Świadczy usługi w zakresie rehabilitacji medycznej. Pacjenci mogą liczyć na kompleksową opiekę pod okiem fachowców.